ONCA YOKSULLUK VARKEN

OYUN PROGRAMI
VİDEO - ONCA YOKSULLUK VARKEN

KÜNYE
YAZAN
EMİLE AJAR
UYARLAYAN VE YÖNETEN
NEDİM SABAN
YARDIMCI YÖNETMEN
BİLGE CAN GÖKER
DEKOR
ÖZHAN ÖZDİL
IŞIK
KEMAL YİĞİTCAN
KOSTÜM
TUĞÇE ÇALDIRAN
MÜZİK
SEMİH ÖNYE
OYUNCULAR
RÜÇHAN ÇALIŞKUR
GÖKÇER GENÇ
HALİT KARAATA
RAMİ ÇAKIR
SONER ANSAL
OYUNUN KONUSU

Bir Arap çocuk ile bir Musevi kadının dostluğu üzerine kurulu olan oyun, Tiyatrokare'nin 20. yılında, dünyaya çok önemli bir barış mesajı verecek. Evrensel temalar olan "barış", "kardeşlik" dışında, "kimlik arama" üzerine kurulu olan "Onca Yoksulluk Varken", Fransa'da en saygın edebiyat ödülü olan Goncourt ödülüne layık görülmüştü. Bir yazara ömür boyunca sadece bir kez verilen ödülü ilk romanıyla alan Romain Gary, sözkonusu başyapıtını Emile Ajar adıyla sunarak, ikinci kez ödül almış ve sanat dünyasını çok şaşırtmıştı.

"Onca Yoksulluk Varken", annelerinin fuhuş sektöründe çalışmaları nedeniyle sahiplenmedikleri çocuklara sahiplenen, yaşlı bir fahişenin, sokağa atmaya kıyamadığı bir çocuk ile olan sımsıcak dostluğunu anlatıyor. Derin bir hayat felsefesine sahip olan oyunun "umut" ve "yaşama sevinci" aşılayan, ağlatırken yer yer güldüren bir tonu var.

Oyunda başrolü, "Türkan" filminde Türkan Saylan, "Zenne" filminde oynadığı acımasız anne rolüyle öne çıkan, Devlet Tiyatrosu'nun saygın sanatçısı Rüçhan Çalışkur oynuyor. Diğer rollerde son olarak Kenter Tiyatrosu ve "Leyla'nın Evi"nde oynayan Gökçer Genç, Rami Çakır, Halit Karaata, Soner Ansal var.

Tiyatrokare'nin "Leyla'nın Evi" romanı uyarlaması gibi güçlü bir uyarlamaya sahip olan "Onca Yoksulluk Varken", beyazperdede Simone Signoret tarafından oynanarak, unutulmayan sinema klasikleri arasına da girmişti.

ÖDÜLLER
NE DEDİLER
BASINDA ONCA YOKSULLUK VARKENinfo@tiyatrokare.com

İndirimli Toplu Satış
0212 243 44 85
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun..
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için
Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz
Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda
canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun

Tel : 0212 243 44 85
Fax : 0212 243 44 86

Salih Tozan Sk. No:3
D:4/C Şişli / İstanbul