MACERA TRENİ

OYUN PROGRAMI
VİDEO - MACERA TRENİ

KÜNYE
YAZAN
BİLGE CAN GÖKER
YÖNETMEN
NEDİM SABAN
OYUNCULAR
OYUNUN KONUSU

Macera Treni Türk çocuklarını bir yandan eğlendirirken, öte yandan onlara kendi tarihleri, coğrafyaları ile kardeş ülkelerin tarihleri, coğrafyaları, gidilebilecek, gezilebilecek yerlerini tanıtır. Türk gençlerinin farklı kültürleri tanımasını, sevmesini ve belki hiç göremeyecekleri yerlere sanal yolculuklar yaparak genel kültürlerini, görsel hafızalarını oluşturmalarını sağlar.

Macera Treni'nin amacı sadece ülkeler ve kültürlerarası bağları sağlamlaştırmak değil, çocuklarımıza kendi tarihimizden olayları belgelerle sunmak, bunun dışında özellikle tarihi mekanlarımız ve az ziyaret edilen doğu illerimizi öne çıkartacak durakları öne çıkartarak coğrafyamız hakkında herkesi bilgilendirmektir.

Macera Treni, belirli günler ve haftalarda  bazı merkezlere  özel yolculuklar düzenleyecektir.

Örneğin  Kasım’da Dolmabahçe Sarayı, Mart’ta Çanakkale, Mayıs’ta Samsun’a  sanal geziler düzenleyecek, Harf Devrimi Haftası’nda dünyadaki değişik alfabeleri durak yaparken, Kadınlar Günün’de dünyanın ünlü kadınlarını tanıtan bir gezi düzenleyecek, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda ağzın, kalp haftasında insan kalbinin içinde sanal geziler düzenleyecek, Anneler Günü’nde ünlü anneler, Babalar Günü’nde babaların durağına uğrarken, 29 Mayıs’ta İstanbul’da , Ankara’nın başkent olduğu tarihte Ankara’da yoğunlaşacaktır.

ÖDÜLLER
NE DEDİLER
BASINDA MACERA TRENİinfo@tiyatrokare.com

İndirimli Toplu Satış
0212 243 44 85
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun..
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için
Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz
Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda
canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun

Tel : 0212 243 44 85
Fax : 0212 243 44 86

Salih Tozan Sk. No:3
D:4/C Şişli / İstanbul