BÜYÜK İKRAMİYE

OYUN PROGRAMI
VİDEO - BÜYÜK İKRAMİYE

KÜNYE
YAZAN
JEAN MARIE CHEVRET
UYARLAYAN VE YÖNETEN
NEDİM SABAN
YARDIMCI YÖNETMEN
RACİ DURAK / MERVE HÜRRİYET
DEKOR
EFTER TUNÇ
IŞIK
MESUT SARI
KOSTÜM
GÜLHAN KIRÇOVA
DANS
NOYAM DULEK
OYUNCULAR
ARMAĞAN ÇAĞLAYAN
SUZAN AKSOY
CELAL KADRİ KINOĞLU
PELİN ERMİŞ
YILMAZ SÜTÇÜ
OYUNUN KONUSU

Jean Marie Chevret tarafından yazılan, Nedim Saban tarafından Türkçe’ye çevrilen ve uyarlanan oyun, sıcak aile ilişkileri ortamında ‘şans ve umut’ olgularıyla değişen yaşamları mizahi bir dille sergiliyor. Son yılların en büyük rüyasının gerçekleşirken beraberinde getirdiği hırslar ve gülünç olaylar dizisini anlatan oyun, kadrosuyla da dikkat çekiyor.

Büyük İkramiye’de rolleri, Devlet Tiyatrosu’nun usta sanatçısı Celal Kadri Kınoğlu, TV Starı ve başarılı TV programcısı Armağan Çağlayan, tiyatro ve televizyon dünyasının önemli kadın yüzü Suzan Aksoy, genç tiyatro ve dizi oyuncusu Pelin Ermiş ve genç oyuncu Yılmaz Sütçü paylaşıyor.

Oyunda, Fındıkzade’de oturan mazbut bir Türk ailesinin rüyasının gerçekleşmesi üzerine yaşanan olaylar anlatılıyor. Ateş Ailesi, yıllardır umut yitirmeden oynadıkları şans oyunuyla 25 milyon TL’lik büyük ikramiyeyi kazanır. O güne dek özendikleri lüks hayata paranın gücüyle sahip olmaya çalışırlar. Değişen yaşamları izleyiciyi sahneye kilitler. Gülünç olansa henüz evlenememiş kızlarını, cemiyet hayatının asil ruhuna parayla büründüreceklerine inanmalarıdır. Oyunun en büyük sürprizlerinden biri de tam bu noktada ortaya çıkar. Kızlarına cemiyet hayatının inceliklerini öğretmesi için gözlerine kestirdikleri isim ünlü televizyoncu Armağan Çağlayan’dan başkası değildir. Güzellikle değilse de zorla… Çağlayan, magazin hayatının acımasız gerçeklerini ve cemiyet hayatının yönlerini genç kıza öğrettiği rolüyle, tıpkı Fransa’daki orijinal versiyonda olduğu gibi kendisini oynuyor.

ÖDÜLLER
SUZAN AKSOY
Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri 2016 - Komedi ya da Müzikal Dalında Yılın En İyi Kadın Oyuncusu

PELİN ERMİŞ
Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri 2016 - Komedi ya da Müzikal Dalında Yardımcı Rolde Yılın En İyi Kadın Oyuncusu
NE DEDİLER
BASINDA BÜYÜK İKRAMİYEinfo@tiyatrokare.com

İndirimli Toplu Satış
0212 243 44 85
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun..
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için
Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz
Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda
canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun

Tel : 0212 243 44 85
Fax : 0212 243 44 86

Salih Tozan Sk. No:3
D:4/C Şişli / İstanbul