BİR DOSTLUK HİKAYESİ

OYUN PROGRAMI
VİDEO - BİR DOSTLUK HİKAYESİ

KÜNYE
YAZAN ve YÖNETEN
NEDİM SABAN
YARD. YÖNETMEN
MÜRÜVVET KURT
DEKOR
TUĞÇE AKBULUT
KOSTÜM
ZEYNEP YİĞİT
MÜZİK
ELİF ÖZTÜRK - BURAK ÖKSÜZOĞLU
OYUNCULAR
ÇİĞDEM ALBEN
SEMİH OKUMUŞ
BEGÜM AKDOĞAN
EMRAH DÜZKAYA
OYUNUN KONUSU

Evcil hayvanlar için dört dörtlük besin kaynağı olan Goody kedi-köpek mamaları, sahipsiz hayvanlar için yaptığı sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyor. Hayvan sevgisini toplumda yaymak için işe çocuklardan başlamanın önemini bilen Goody, Tiyatrokare ile birlikte hazırlanan hayvan sevgisi temalı tiyatro temsilleriyle ilkokullara konuk olacak. 

ÖDÜLLER
NE DEDİLER

Bir ev köpeği ile bir sokak kedisinin dostluğunu anlatan oyunda ünlü isimler, 'fabl'lardaki hayvan karakterlerini canlandırıyor. Nedim Saban'ın senaryosunu yazdığı oyunda; Yavuz Seçkin 'Tilki', Ömür Gedik 'Karga', Reyhan Karaca 'Kurbağa', Tuna Arman ise 'Öküz' rolünü üstleniyor. Mama üreticisi Goody'nin desteğiyle hayata geçirilen projede yer aldığı için mutluluk duyduğunu söyleyen gazeteci Ömür Gedik, sokak hayvanlarıyla ilgili yaşanan sorunların eğitimsizlikten kaynaklandığını savunuyor: "Bir sihirli değneğim olsa ilk yapacağım iş, okullarda hayvan haklarI ve hayvan sevgisi dersinin yer almasını sağlamak olurdu çünkü hayvan sevgisi çocukken aşılanıyor. Hayvan sevgisi ile büyüyen çocuk ileride hayvanlara nasıl davranması gerektiğini, onların yaşam hakkına nasıl saygı duyacağını bilerek büyümüş oluyor."

 

KÖPEĞİNİ DE GÖTÜRÜYOR

Tiyatro sanatçısı ve hayvan hakları savunucusu Tuna Arman ise ilkokullarda katıldığı söyleşilere gözleri görmeyen köpeğiyle birlikte gittiğini söylüyor. "Ben engelli hayvanlar gerçeğiyle çok geç tanıştım" diyen Arman, "Şimdi okullara kör köpeğimi de götürüyorum. Çocuklar görerek, dokunarak hayvan sevgisini öğreniyor" diyor.

 

ONLAR HEDİYE DEĞİL

Oyunda hırslı, Çalışkan ve iyi niyetli 'Kurbağa'yı canlandıran şarkıcı Reyhan Karaca, "Bu dünya insanların olduğu kadar hayvanların da. Biz onların yaşam haklarına saygı duymalıyız. Burada anne-babalara da çok önemli görevler düşüyor" diyor.

 

BASINDA BİR DOSTLUK HİKAYESİinfo@tiyatrokare.com

İndirimli Toplu Satış
0212 243 44 85
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun..
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için
Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz
Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda
canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun

Tel : 0212 243 44 85
Fax : 0212 243 44 86

Salih Tozan Sk. No:3
D:4/C Şişli / İstanbul