BAL ARILARI VE HINZIR AYI

OYUN PROGRAMI
VİDEO - BAL ARILARI VE HINZIR AYI

KÜNYE
YAZAN
NEDİM SABAN
YÖNETMEN
NEDİM SABAN
YARD. YÖNETMEN
BARIŞ KIRALİOĞLU
MUZİK
MURAT BAVLİ
DEKOR
MURAT YILMAZ
KOSTÜM
AYGÜL GÜNTAV - YEŞİM GENÇTÜRK
IŞIK
MUSTAFA TÜRKOĞLU
REJİ ASİSTANI
ŞEYMA TAŞDEMİR
DANS
ÖZLEM ARIKAN
OYUNCULAR
EKİP BAŞI : FADİME KAPLAN
BİRNİL SARIKAŞ
BURAK İLEMLER
GİRAY HAS
MELİS ERONAT
OYUNUN KONUSU

"Bal Arıları ve Hınzır Ayı" müzikli çocuk oyunu, sıkılmadan keyifle izleyeceğiniz bir oyun...

Sosyal sorumluluk anlayışını da, tıpkı balın korunmasına adadığı gibi Anavarza Antik Kenti'ni korumaya, yaşatmaya adayan Anavarza Bal, 2014'e Anavarza Çocuk Tiyatrosu ile merhaba dedi. Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Bölümü'nün katkılarıyla, Anavarza Bal ve Nedim Saban'ın kurucusu olduğu Tiyatrokare işbirliği ile hayata geçen Anavarza Çocuk Tiyatrosu, çocuklara arıların ekosistemdeki hayati önemini, onların dünyasını ve doğanın en kıymetli armağanı balı, "Bal Arıları ve Hınzır Ayı" adlı oyun ile anlatacak.

ÖDÜLLER
NE DEDİLER

ÇOCUKLAR ARININ KIYMETİNİ ÖĞRENECEK

 

Dünya Arı Günü, bu yıl Kastamonu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek etkinliklerle kutlanacak. Bal hakkında çeşitli bilgilerin verileceği etkinliklere, Adana Kozan'da faaliyet gösteren Anavarza Bal da çocuk tiyatrosu ile katkı sağlayacak. Anavarza Bal, bal ve arının önemini, Dünya Arı Günü'nü Nedim Saban'ın kurduğu Tiyatrokare ve Anavarza Bal iş birliğiyle 3 senedir sahnelenen Bal Arıları ve Hınzır Ayı oyunuyla anlatacak.

Türkiye Gazetesi

 

ARILAR YOK OLURSA İNSANIN DÖRT YILLIK ÖMRÜ KALIR

Anavarza Bal’ın Genel Müdürü Can Sezen ile röportaj

- Siz bir girişimci olarak arıcıları eğitmek için çalışma yapıyor musunuz?

Arı ürünleri insan sağlığına evet faydalı. Ama göz ardı edemeyeceğimiz diğer konu da arının ekosistemdeki önemli yeri. Bu düzende arı sadece bal yapmıyor bunu asla aklımızdan çıkarmamalıyız. O nedenle toplumun arıya sahip çıkması çok önemli. Albert Einstein der ki “Eğer arılar yeryüzünden kaybolursa insanın sadece 4 yıl ömrü kalır. Arı olmazsa döllenme, bitki, hayvan, insan olmaz.” Biz de bu düşüncelerden yola çıkarak tiyatrocu Nedim Saban ile birlikte bir sosyal sorumluluk projesi yürütmeye başladık.

- Neler yapıyorsunuz?

Bir çocuk tiyatrosu kurduk. Yaklaşık 45 dakikalık müzikal bir oyun sunuyoruz onlara. Arı ve balı tanıtıyoruz. Kültür merkezlerinde ve okullarda gösterimizi sunuyoruz. Şuana kadar 15 bin çocuğa arının neden önemli olduğunu ve onu nasıl korumamız gerektiğini anlattık.. Mottomuz ‘Sır, Sabır, Armağan’ biz derdimizi açıklayabilmek için önce balın hikayesini bilmeleri gerektiğini düşündük. Anlatmaya da devam ediyoruz.

Star Gazetesi

BASINDA BAL ARILARI VE HINZIR AYIinfo@tiyatrokare.com

İndirimli Toplu Satış
0212 243 44 85
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun..
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için
Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz
Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda
canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun

Tel : 0212 243 44 85
Fax : 0212 243 44 86

Salih Tozan Sk. No:3
D:4/C Şişli / İstanbul