AHUDUDU

OYUN PROGRAMI
VİDEO - AHUDUDU

KÜNYE
YAZAN
JOSEPH KESSELRING
YÖNETMEN
NEDİM SABAN
YARD. YÖNETMEN
ERDİNÇ DOĞANCI
DEKOR
BARIŞ DİNÇEL
KOSTÜM
GÜNNUR ÇARAS
IŞIK
YÜKSEL AYMAZ
REJİ ASİSTANI
MUSTAFA KARASU
D. KAREOGRAFİ
MURAT TURHAN
FOTOĞRAF
EMRE MOLLAOĞLU
AFİŞ TASARIM
OYUNCULAR
SUNA KESKİN
MELEK BAYKAL
NEDİM SABAN
BÜLENT SEYRAN
CEM GÜLER
ENDER GÜLÇİÇEK
AYSUDA DALGIÇ
BİROL ENGELER
ÖZGÜR YETKİNOĞLU
OYUNUN KONUSU

"Dünyada birçok olay yaşanırken biz tiyatrocular bambaşka şeyler konuşuyoruz. Oyun bununla da dalga geçiyor. Şiddetli ve adaleti sorguluyor. İçinde birçok tenası olan, aynı zamanda müthiş güldüren ve tek bir espri üzrine gidebilen bir kara komedi.

Doğru kadroyu doğru zamanda kurabilmek de gerekiyordu. Suna Keskin ve Melek Baykal'ın bir arada sahnede olması müthiş heyecan veriyor.Melek Baykal yıllardır tiyatroya dönmek istiyordu. Birçok proje üstüne onunla konuştuk ancak bu proje en doğrusu oldu. Ahududu için 'herşeyin denk geldiği bir oyun diyebiliriz.'"

İyi seyirler
Nedim Saban

ÖDÜLLER
Etkin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri - Yılın En iyi Komedi Oyunu
İsmail Dümbüllü Özel Ödülü - Melek Baykal
Kartal Belediyesi Onur Ödülü - Suna Keskin & Melek Baykal
NE DEDİLER

Çok başarıyla kotarılmış bir oyun metni olan ‘Ahududu’ sahneye ustalıkla adapte edilmiş. Yaşlı kızlar Suna Keskin ve Melek Baykal ile çılgın yeğen Nedim Saban müthiş bir sahne performansıyla komedi oyunculuğu dersi veriyor.

Sanat eserine bakışta en önemli ilke neyin nasıl anlatıldığıdır. Özellikle de sahne sanatlarında bu ‘nasıl’ biraz daha öne çıkar. Bu kasvetli günlerde sizi eğlendirecek bir komedi, Tiyatrpkare’nin sahnelediği 'Ahududu’ nedeniyle böyle bir giriş yaptım... Amerikalı yazar Joseph Kesselring’in ‘Arsenic and Old Lace’ adlı oyununun bir uyarlaması ‘Ahududu’... Dünya Savaşı’nın acılarının yaşandığı 1940’lı yıllarda yazılmış, döneminde büyük ilgi görmüş, sinemaya da aktarılmış bu oyunu Nedim Saban çok başarılı bir şekilde uyarlamış ve sahnelemiş...

Hami Çağdaş / Hürriyetx

 

 

Kara komedinin en iyi örneklerinden sayılan “Ahududu”, insanları huzura kavuşturmak, yalnızlıklarından kurtarmak için farklı bir formül arayışında olan iki kadının ve bu kadınların çevresindeki çılgın kişilerin öyküsünü anlatıyor.

Oyundaki Ahududu kadınlarını Suna Keskin ve Melek Baykal oynuyor. Melek Baykal’ın sekiz yıl sonra tekrar sahneye döndüğü oyunun diğer rollerinde Cem Güler, Halim Ercan, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkin ve Bülent Seyran var. Nedim Saban da bu oyunda, deli tiplemesiyle yıllar sonra, tiyatronun perde arkasından perde önüne dönüyor.x

www.dirensanat.cominfo@tiyatrokare.com

İndirimli Toplu Satış
0212 243 44 85
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun..
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için
Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz
Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda
canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun

Tel : 0212 243 44 85
Fax : 0212 243 44 86

Salih Tozan Sk. No:3
D:4/C Şişli / İstanbul