KURUMSAL
Tiyatrokare Hakkında Türk Tiyatrosu’nun en önemli oyuncularını, dünya tiyatrosunun en önemli oyunlarında seyirciyle buluşturmayı hedefleyen” Tiyatrokare 1992 yılında Nedim Saban tarafından kurulmuştur.

Bugüne değin, devlet sanatçısı Macide Tanır’ın tiyatroya dönüş yaptığı Neil Simon’un “ Müziksiz Evin Konukları”, Erol Keskin ve Lale Mansur’un birlikte oynadıkları “Oleanna”, yine Erol Keskin’in Yıldıray Şahinler ile birlikte oynadığı ve Afife Jale Yılın Yapımı ödülü başta olmak üzere, çok önemli ödüller kazanan“ Salı Ziyaretleri”, Amerika’da büyük başarılara imza atan dünya çapındaki Çiğdem Selışık’ın, Türkiye’ye dönüş oyunu olarak sergilenen Virginia Woolf’un “Kendine Ait Bir Oda” , Burak Sergen’in Işıl Kasapoğlu rejisiyle sunduğu Tuncer Cücenoğlu’nun “Neyzen”, Okan Bayülgen rejisiyle Sanem Çelik, Volkan Severcan, Kerem Atabeyoğlu gibi seçkin isimlerin rol aldıkları “Hangisi Karısı”, Derya Baykal’ın Ferhan Şensoy Tiyatrosu’ndan sonra ilk kez bir tiyatroya konuk olduğu “Ben Boşanıyorum” gibi eserlerini sergileyen Tiyatrokare, aynı zamanda büyük gişe başarılarına da imza atmıştır. Nedim Saban’ın Pekcan Koşar’la birlikte oynadığı “Salaklar Sofrası” 400 kez kapalı gişe oynanmış, Şafak Sezer’in başrolde olduğu “Şen Makas” adlı interaktif gösteri, dört yıl boyunca aralıksız , iki ayrı versiyon olarak sahnelenmiştir. Füsün Önal, Nilüfer Açıkalın, Tijen Par ve Nedim Saban’ın sahneyi birlikte paylaştıkları “ Üç Kadın Bir Çapkın”, Elazığ’dan Edirne’ye kadar kapalı gişe oynanmıştır.

Birkaç kişilik oyunlar kadar büyük prodüksiyonlara da korkusuzca imza atan Tiyatrokare, 100 kişilik “ Zeki Müren İçin Bir Demet Yasemen” adlı müzikali, Türkiye’nin tüm Açıkhava tiyatrolarında her gece ortalama 2000 kişiye sunmuştur

“Şen Makas” ile Lions En İyi Prodüksiyon, “Salı Ziyaretleri” ile Afife Jale En İyi Prodüksiyon, Afife Jale En İyi Erkek Oyuncu, Sadri Alışık En İyi Oyuncu, “Müziksiz Evin Konukları” ile Avni Dilligil onur ve Özendirme ödüllerini kazanan Tiyatrokare, oyunlarını İstanbul’da çeşitli salonlarda, 7 bölgeyi de içeren ve Van’dan Bursa’ya kadar tüm illeri kapsayan Anadolu kentlerinde, İsrail, Almanya gibi ülkelerde de sergilemiştir.

Tiyatrokare, 20. sanat yılına, 1 Ekim’den itibaren birbirinden farklı türde üç yeni oyun ve geçtiğimiz yıl çok ses getiren iki oyun olmak üzere toplam beş ayrı projeyle giriyor.

Ekip, ayrıca geleceğin büyüklerini güvenli yaşam konusunda eğitmek için Liberty Sigorta’nın sponsorluğunda, AKUT Arama Kurtarma Derneği’nin işbirliği ile hazırladığı sosyal sorumluluk projesi ve çocuk oyunlarına da devam edecek.


info@tiyatrokare.com

İndirimli Toplu Satış
0212 243 44 85
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun..
Tüm oyun,etkinlik,duyuru ve kampanyalardan anlık haberdar olmak için
Sosyal Medya Hesaplarımıza Bekliyoruz
Haftada birgün bir oyuncumuzla sosyal medya hesaplarımızda
canlı sohbetin tadınız çıkarın, merak ettiklerinizi sorun

Tel : 0212 243 44 85
Fax : 0212 243 44 86

Salih Tozan Sk. No:3
D:4/C Şişli / İstanbul